İzmir Ucuz İmplant

İmplantlar güvenli midir ve kullanımı ne kadar sürer?

İmplantlar güvenli, iyi kurulmuş bir tedavidir. Doğal dişlere benzeyen implantların, onlara baktığınız sürece süreceğini söylemek büyük olasılıkla doğrudur.
İmplantlarınıza ne kadar iyi bakarsanız yapın ve düzenli bakım randevularına gidip gitmediğiniz bunların ne kadar süreceği üzerinde en büyük etkiye sahip olacaktır.
İmplantlarınıza bakmazlarsa ihmal edilen doğal dişlerinize benzer bir kaplama geliştirirler. Tedavi edilmeden bırakıldığında, bu dişeti enfeksiyonu, kanama, ağrı ve genel rahatsızlıklara yol açabilir. Bütün bu sorunları doğal dişlerle alabilirsin.
İmplantlarınıza iyi bakılırsa ve takılı olan kemik güçlü ve sağlıklıysa, uzun yıllar sürmelerini bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, tıpkı diğer cerrahi implantlarda olduğu gibi kalça replasmanı gibi ömür boyu garanti yoktur.

İmplantlar eksik dişlerin yerine geçmek için daima kullanılabilir mi?
Çenenizdeki kemiğin durumuna bağlıdır. Diş hekiminiz orada hala bulunan kemik miktarını bulmak için bir dizi özel testte bulunacaktır. Yeterli değilse veya yeterince sağlıklı değilse, ilk önce kemiğe aşılama yapmadan implantları yerleştirmek mümkün olmayabilir.
İmplantlar yapılırken canımız acır mı?
İmplant yerleştirmek genellikle bir diş dışarı atmaktan daha kolaydır ve genellikle basit bir lokal anestetik kullanılarak yapılır. O sırada herhangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz, tıpkı bir ekstrasyondan sonra olduğu gibi ameliyattan sonraki hafta rahatsızlık hissedebilirsiniz.
Bazen diş hekiminiz çok sinirliyseniz veya durum karmaşık bir durum söz konusuysa size bir sakinleştirici verebilir. Genel anestezikler nadiren implantlar için kullanılır ve genellikle sadece çok karmaşık vakalarda kullanılır.
İmplant Tedavisi ne kadar sürer?
Bir takım implantlara tam veya kısmi protez takılabilir
Diş ekibiniz, tedavi başlamadan önce size zor bir zaman çizelgesi verebilecek.
Bazı sahte dişler artık implantlarla aynı zamanda takılabilirler buna “ani implantlar” denir. Bunların sizin için uygun olup olmadığını anlamak için dişhekiminize danışın. Genellikle sahte dişler, implantların yerleştirilmesinden sonra 3-4 ayda takılır. Bazen tedavi uzun sürer ve diş hekimi ekibi sizinle tedavi süreniz hakkında konuşabilir.

İmplant uygulandıktan sonra ne olur?
İmplantlarınız yerleştirildikten sonra, çenenizdeki kemik onlara büyümeli ve onlara yapışması gerekiyor. Bu genellikle birkaç ay sürer. Bazen implantlar, sahte dişlerin bundan daha erken uyması için yerleştirildiklerinde yeterince kararlı olabilirler.
Bir, iki veya üç diş değiştirilirse bu arada geçici bir diş protezi almış olabilirsiniz. Eğer halihazırda tam proteziniz varsa, implantlarınız iyileşirken bunları giymeye devam edebilirsiniz. Protezlerin düzgün bir şekilde oturması için protezlerin değiştirilmesi gerekecek ve onu korumak için implant alanına genellikle bir ‘iyileşme kapağı’ yerleştirilecektir.

Leave Comment