İzmir İmplant

İmplant dişlerinin temizliği zor mu?

Hayır. Ancak, bakım uzun süreli, başarılı bir implanta sahip olmanız için önemlidir. Diş ekibiniz, implantlarınıza nasıl bakacağınız konusunda size ayrıntılı tavsiyeler vermelidir. İmplantlara tutturulmuş dişlerin etrafındaki temizlik, doğal dişlerin temizlenmesinden daha zor değildir. Bununla birlikte, ulaşılması güç alanlar olabilir ve bunları nasıl temizleyeceğiniz gösterilecektir. Hijyenistinizi daha sık ziyaret etmeniz gerekebilir, ancak diş hekiminiz bunu sizinle konuşabilecektir.
Kendi dişim vardığında sakız hastalığı olsaydı, implantları alabilir miyim?
Evet, onlarla yeterince ilgilenmezsen. Onları temiz tutarsanız ve diş ekibiniz tarafından düzenli olarak kontrol ettirdiyseniz, herhangi bir problem yaşamamalısınız. Sigara içmek implantların sağlığını da etkiliyor. Yani, eğer sigara içiyorsanız, implantlarınıza daha dikkatli bakmanız gerekebilir. Bazı dişhekimleri, diş hekimliği implantlarını sigara içen insanlara yerleştirmez.
İmplantlara sabitlenirlerse dişlerini çıkarabilir miyim?
İmplantlara bağlanan dişlerin çoğu diş hekimi tarafından takılabilir ve çıkarılabilir. Bununla birlikte, implantlara takılıp çıkarılabilen protezleriniz varsa, onları temizlik için çıkarabilirsiniz.
Her kayıp diş için bir implant var mı?
Eksik olan tek bir dişiniz varsa, onu desteklemek için bir implanta ihtiyacınız olacaktır. Birkaç dişiniz eksikse ve bunlar birbirinin yanındaysa, her diş için yine de bir implant alabilirdiniz. Ya da iki veya daha fazla implantınız varsa, her biri birden fazla dişi destekleyebileceklerini görebilirsiniz. Diş hekimleriniz sizin için en iyi seçenek hakkında sizinle konuşacaktır.
Ya bir kaza yaparsam?
İmplantları destekledikleri dişler doğal dişlerin kaza yaptığı gibi aynı şekilde zarar verebilir. Bu nedenle, temas veya hareketli nesneler içeren spor yaparsanız, profesyonelce yapılmış bir ağız koruyucusu takmanız önemlidir. Broşürümüze bakın ‘Bana Ağız Koruyucuları ile ilgili bilgi verin’. Dişler hasar görürse, genellikle implanttan çıkarılabilir ve değiştirilebilirler.
Bununla birlikte, titanyum implantun kendisi tamir edilemeyecek kadar hasar gördüyse, kaldırılması çok zorsa çenede güvenle bırakılabilir. Hasarlı olanın yerine başka bir implant takılabilir.

Diş İmplantları Nedir?
Dental implantlar, dişetlerinizin altında çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilmiş metal direkler veya çerçevelerdir. Yerine getirildiğinde, diş hekimlerinize yedek dişleri takmalarına izin verirler.

Diş İmplantları Nasıl Çalışır?

İmplantlar çene kemiğinize yapıştığından yapay dişler için istikrarlı bir destek sağlarlar. İmplantlara monte edilen protezler ve köprüler kaymayacak veya yerinden oynamayacak – yemek yediğinde ve konuşurken özellikle önemli bir fayda. Bu güvenli sığırlık, protezlerin üzerine yerleştirilen bireysel kronların yanı sıra, protez ve köprülerin geleneksel köprü veya protezlere göre daha doğal hissetmesine yardımcı olur.

Bazı insanlar için sıradan köprüler ve protezler, boğaz ağrısı, zayıf sırt veya gagging yüzünden rahat veya mümkün değildir. Buna ek olarak, sıradan köprüler, eksik dişin bıraktığı alanın her iki yanındaki dişlere yapıştırılmalıdır. İmplantların bir avantajı, yeni dişsiz diş / dişlerinizi yerinde tutmak için hiçbir bitişik dişin hazırlanması ya da yere düşürülmesine ihtiyaç duyulmamasıdır.

İmplant almak için, implantın desteklenmesi için sağlıklı sakızlar ve yeterli kemik bulundurmanız gerekir. Bu yapıları sağlıklı tutmaya da kararlı olmalısınız. Diş implantlarının uzun vadeli başarısı için titiz ağız hijyeni ve düzenli diş ziyaretleri önemlidir.

İmplantlar genellikle diğer diş protezi yöntemlerinden daha pahalıdır ve çoğu sigorta taşıyıcısı ücretlerin genellikle% 10’undan azını karşılar.

Türk Diş Hekimleri Birliği, iki tip implantın güvenli olduğunu düşünüyor. Onlar:

Endosteal implantlar – bunlar cerrahi olarak doğrudan çene kemiğine implante edilir. Çevreleyen sakız dokusu iyileştikten sonra, orijinal implanta bir direk bağlamak için ikinci bir cerrahi gereklidir. Son olarak, yapay bir diş (veya dişler) bireysel postaya bağlanır veya bir köprü veya protez üzerine gruplanır.
Subperiosteal implantlar – bu dişeti dokusunun hemen altındaki çene kemiğine monte edilmiş metal bir çerçeveden oluşur. Dişler iyileştikçe, çerçeve çene kemiğine sabitlenir. Çerçeveye tutturulan yayınlar, dişeti arasından çıkıntı yapar. Endosteal implantlarda olduğu gibi, suni dişler direklere monte edilir.