Kişiye Özel İmplant

Kişiye Özel Diş İmplant İzmir

Çene kemiğine yerleştirilerek diş kökünü taklit eden vidalı diş ve implantın içine vidalanan abutment parçasıyla implant iki kısımdan oluşur. Diş İmplant İzmir Aşındırılmış diş formu verdirilerek kaplama diş yapılması sağlanan implantın üst yapı parçalarına abutment adı verilir.
Kişiye özel abutment; implantların açıları, hastanın diş eti şekli ve çevre dokularla ilişkisi göz önünde bulundurularak yapılır. Tasarlanan kaplama dişe göre 3 boyutlu programlar yardımıyla estetik görünümü en üst düzeye çıkaran ve titanyum maddesiyle üretilen kişiye özel implantlardır.

Kimlere Uygulanabilir

İmplant tedavisi için uygun hastaların tümüne kişiye özel implant uygulaması gerçekleştirilebilir.

Avantajlar

Hastanın çene kemiği, diş eti yapısı ve şekline uygun olarak tasarlanan bu implantlar, hastaya daha estetik bir görünüm kazandırırlar.

implant diş uzmanı izmir

izmir en yakın implant dişçi

Dişin şekli baz alınarak uygulandığı için dengeli dağılım sağlayarak başarı şansını arttırır ve dişin ömrünü uzatır.
Hastaların dişeti şekline göre uygulanarak dişin altında yemek artıklarının birikemsini önler ve bu sayede diş temizliği daha kolay sağlanır.

Dezavantajlar

Maliyet yönünden standart implantlara göre daha yüksektir.

Kişiye özel implant fiyatları

Standart implantlar karşılaştırıldığında daha pahalıdır. Bunun sebebi İmplantın üst parçasını oluşturan abutment’in hastanın ağız ölçüsü alınarak diş eti ve kemik yapısına özel biçimde üretilmesidir. Sağlam, uzun ömürlü ve daha estetik görünür. Standart implant uygulamasına göre fiyat farkı performans açısından avantaj gösterebilmektedir.

Kişiye Özel İmplant Diş Süresi

Cerrahi tedavinin gerçekleşme süresi standart implant uygulamasıyla aynıdır. Protez aşaması da hastaların diş eti ve diş yapısına özel olarak üretilen titanyum üst parçası nedeniyle standart protez aşamasından daha uzun sürer. Hastaların duruma göre 5 ile 8 gün arasında protez aşaması mevcuttur.

Uygulama Süreci

Cerrahi Aşama

Cerrahi aşama standart implant ile aynı uygulamayı içerir. Arasındaki fark yapay diş üzerine yapılan kaplama sırasında oluşmaktadır.

Protez Aşaması

İmplant tedavisi için uygun ölçü alındıktan sonra diş boşluğuna özel diş eti şekline ve kalınlığına uygun cad-cam sistemiyle abutment yapılır. Röntgen çekildikten sonra hastanın kemik kalınlaşma düzeyi izlenir.

diş ithal implant

izmir ithal implant diş

Diş eti üzerinden implantların içine diş etini şekillendirici özelliğe sahip vidalar uygulanır. Diş etlerinin açık cerrahi kullanılarak açılması halinde diş eti şekillendirici de yerleştirilmişse ölçünün alınması için 4-5 gün süre gerekebilir.
Ölçü yapıldıktan bir sonraki seansta abutmentlerle prova yapılır ve bu kez porselen için ölçü alınır. Sonraki seansta porselen provası da yapıldıktan sonra istenen estetik ve fonksiyonel düzeye ulaşılmışsa protez geçici yapıştırıcıyla yapıştırılır. Hastaların protezi günlük kullanımında bir sorunla karşılaşmaması durumunda kalıcı yapıştırıcılar kullanılarak protez yapıştırılır ve tedavi sonlandırılır.