Gülüş Tasarımı Uzmanı İzmir

İzmir de Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı tedavisi kişilere istedikleri tarzda ve yapıda ideal bir gülüş oluşturmak üzere planlanmış estetik diş hekimliği uygulamasıdır. İzmir Gülüş Tasarımı Kişilere birçok avantaj sağlayan bu uygulama son dönemlerde oldukça ilgi kazanmış durumdadır. Kişiler istedikleri gülüş şeklini dudak yapılarına uygun seçebilmekte ve diş hekimleri ile aldıkları ortak karar sonucunda kişinin yüz şekline, ten rengine ve dudak yapısına uygun dişler sağlanmaktadır. Bu şekilde doğala en yakın gülüş formu kazandırılmakla estetik açıdan büyük etki yaratılmaktadır. Gülüş tasarımı estetik diş hekimliğinin en popüler dalı olarak görülmektedir. Gülüş tasarımında uygulanan tedavide ortodonti tedavisi ile sanatsal bakış açısı birlikte harmanlanarak kişilere özel ideal ve estetik bir gülüş kazandırılması amaçlanmaktadır. İzmir Gülüş tasarımı ya da gülüş estetiği kişinin yüz hatlarına uygun olarak, cinsiyetine, dudak şekline ve beklentilerine de bakılarak hazırlanan gülüş formunu içerir.
Gülüş tasarımında diş hekimlerinin sağladığı amaç yalnızca diş estetiğinin gerçekleştirilmesi değil, bunun yanı sıra kişilere ideal bir diş dokusu ve diş sağlığı kazandırmaktır.

izmir gülüş tasarımı

estetik gülüş tasarım tedavisi

Kişiye özel olarak uygulanan gülüş tasarımında, gülümseme sırasında kötü görünüme neden olan faktörler ortadan kaldırılır ve dişlerde altın oran yakalanmaya çalışılır. Gülüş tasarımı sayesinde doğal bir diş dokusu sağlanarak çürük oluşumu ve diğer diş ve diş eti hastalıklarının en aza indirgenmesi sağlanmış olur.

Gülüş Tasarımı Tedavisinin Avantajları

Gülüş tasarımı tedavisi uygulanarak kişilere sağlıklı ve doğal diş formu kazandırılabilir. Geliştirilen estetik diş hekimliği teknolojisi sayesinde dişlere kişilerin isteği doğrultusunda şekil vermek ve ideal gülümsemeyi sağlamak mümkün olmaktadır.

Gülüş tasarımı avantajları şu şekildedir;
Hastalar kendilerinin yüz şekillerine ve isteklerine göre karar verdikleri, bilgisayarda önceden görüntülenebilen gülüş şekline sahip olabilir.
Daha rahat bir şekilde ve yüksek özgüven içerisinde gülümseme gerçekleşir.
Diş etleri eskisi gibi normal ve sağlıklı görünüme tekrardan kavuşmuş olur.
Dişlerde mevcut olan diş kırıkları veya çatlaklar düzeltilir ve dişlerin rengi dengelenir.
Dişlerin kapanışı düzelerek ideal seviyeye getirilir ve var olan çene problemleri ortadan kalkar.
Kişilerin fiziksel görünümleri daha iyi seviyeye ulaşır, kişiler kendilerini daha iyi hissederler.
Dişlerin kırılması ve çürümesi engellenmiş olur.
Sağlıklı bir ağız hijyenine sahip olunur.

Gülüş tasarımı uygulaması sayesinde kişinin yüzü değişir ve kendini daha güzel olarak hisseder. Son yılların en çok tercih edilen uygulamasıdır. İdeal estetik diş hekimliği uygulamalarından her yaştaki kişiler rahatlıkla yararlanabilir ve ideal bir gülümsemeye sahip olabilirler.