Gülüş Tasarımı Nedir?

gulus tasarimi nedir

Gülüş Tasarımı Nedir?

9 Mart 2020

Gülüş estetiği kapsamında, diş ve çene yapısı için farklı uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Hastaların her birinin farklı bir problemi bulunduğundan, gülüş estetiği kapsamında birbirinden farklı teknik ve uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Hastaların hangi işlemlere ihtiyaç duyduğunu belirleyen hekimler, ağız ve diş yapısına uygun olarak gülüş tasarımı uygulamalarını gerçekleştirecektir.

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Kullanılır?

Gülüş estetiği uygulamaları, kişilerin ağız ve çene yapılarına göre değişiklik göstermektedir. Hastaların yüz hatları, çene yapısı, diş yapısı ve ağız yapısı gibi faktörler incelendikten sonra, cerrahi müdahale gerektiren ortodontik bir sorunun olup olmadığı incelenmektedir. Gülüş tasarımı öncesinde, çürük dişler belirlenmekte ve bu dişlerdeki tüm çürükler temizlenmektedir. Diş etlerinde oluşan iltihap ve rahatsızlıklar da tedavi edildikten sonra, gülüş tasarımı uygulamaları için planlama yapılacaktır. Gingivektomi adlı diş eti estetiği, bleaching adlı diş beyazlatma işlemleri, implant uygulamaları, diş ve çene protez işlemleri, porselen diş kaplama uygulamaları, zikronyum diş kaplama işlemleri ve diş teli uygulamaları arasından gerekli işlemler belirlendikten sonra, gülüş tasarımı operasyonları başlatılacaktır.

gulus tasarimi faydalari

gulus tasarimi ucreti

Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

Gülüş estetiğinin gerçekleştirilmesi için hastaların ideal ağız sağlığına kavuşması sağlanmaktadır. Hastaların beklenti ve talepleri belirlendikten sonra, yaş ve cinsiyet gibi faktörlere uygun olarak gülüş estetiği uygulamalarına başlanmaktadır. Ortodontik uygulamaların ardından, Ağız ve diş sağlığı uygulamaları gerçekleştirilmekte ve cerrahi müdahaleler yapılmaktadır. Çene cerrahisi kapsamında, diş protezler, çene estetiği, çene protezi ve diş protezi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Çene cerrahi operasyonları bittikten sonra, diş beyazlatma ve diş eti kesme uygulamaları yapılmaktadır. Gülüş esnasında çok fazla görünen diş etleri, lazer yardımıyla yakılmakta ve ideal oranlara getirilmektedir. Diş beyazlatma uygulaması da tamamlandıktan sonra, gülüş estetiği uygulamaları tamamlanacaktır. Cerrahi uygulamalar yerine, kaplama uygulamalarını tercih eden kişilerin dişleri, belirli oranda küçültülür ve çene yapısına uygun kaplama kalıpları oluşturulur. Zikronyum ve porselen olarak kategoriye ayrılan kaplama uygulaması, gülüş estetiğini baştan sona değiştiren uygulamalar arasındadır.

Robotik implant nedir, nasıl yapılır? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Gülüş estetiğinin avantajları, aşağıda detaylıca ele alınmıştır:

  • Ağız ve çene yapısındaki cerrahi problemler giderilmektedir.
  • Gülüş esnasında düzenli ve kusursuz dişler görülmektedir.
  • Diş etlerinin rengi ve boyutları, ideal ölçülerde sağlanmaktadır.
  • Çenenin ve dişlerin, daha doğal bir görüntüye sahip olması, yüz hatlarıyla uyumlu olması sağlanmaktadır.
  • Dişlerin daha beyaz ve parlak renkte olması sağlanır.
  • Dişlerdeki eksiklikler telafi edilir.
  • Kırılmış dişler tamamlanır ve tüm dişlerin eşit boyutlarda olması sağlanır.

Gülüş tasarımı sonrasında, işlemlerin tekrarlanmasına gerek kalmamakta ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Son Yazılar