Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği Nedir

Zirkon kaplama, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirme gibi operasyonlar yardımıyla hastalar gülüş estetiklerini istedikleri görünüme kavuştururlar.
Gülüş estetiğinde kişilerin diş eti bozuklukları normal görünüme kavuşur. Dişlerdeki sararma kırık ve çatlaklar düzeltilir ve düzgün çene yapısı sağlanarak gülüşlerin düzeltilmesi amaçlanır. Gülüş estetiği hastaların yüz görünümüne, diş ve dudak yapısına bakılarak doktor tarafından incelenerek sürdürülen bir tedavidir. Bu şekilde ağız içinde diş ve diş eti ile ilgili meydana gelen sorunlar da düzeltilir. Birkaç seans sonunda başarı sağlayan bu yöntem diş ve diş etlerinin uyum içinde olması ile gülüş sırasında en ideal görüntüyü sağlamış olur.

izmirde estetik gülüş tedavisi

gülüş estetiği izmir

Kadınlarda ön iki dişin diğer dişlere göre uzun olması, erkeklerin dişlerinin homojen bir görünümde olması ve diş-yanak desteğinin de sağlanması ile birlikte uygulanan tedavi kişinin daha estetik ve doğal görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Bilgisayar destekli programların da gelişmesiyle birlikte hastalar yüze en uygun olan gülüş biçimine karar vererek doktor ile de ortak bir karar alarak tedaviye başlama imkanına sahip olurlar.

Gülüş Estetiği Yaparken Dikkat Ettiğimiz Kriterler:

Yaş

Yaşın ilerlemesi ile birlikte dişlerde aşınmalar meydana gelir. Bununla birlikte dudak kaslarında gevşeme, alt dudakta sarkma oluşabilir. Bu nedenle üst çenedeki dişlerin görünürlüğü azalır ve alt çenede bulunan dişler daha çok ön plana çıkar. Yapılan tedavi ile hastaya tekrardan genç ve çekici bir gülüş imkanı sağlanır.

Cinsiyet

Kadın ve erkek diş yapısı birbirinden farklı olduğu için tedavi planı da değişiklik gösterir. Kadınlarda diş köşeleri yumuşak kavislerle belirlenir, erkeklerde ise dişlerin yapısı köşeli ve daha belirgindir.

Yüz Hatları

Kişilere kazandırılan yeni gülüş estetiği yüz hatlarına uyum sağlayacak nitelikte olmalıdır. Kişilerin ideal gülüşleri yüz hatlarında saklıdır.

Gülüş Estetiği Tedavi Sürecimiz

Gülüş estetiğinde kişilerin tercihlerine uygun ve ağız yapısının el verdiği ölçüde tedavi süresi belirlenmektedir. Tedavi süreci hastanın kendi ağız yapısı ve diş sağlığı hakkında bilgilendirilmesi ile başlar. Dişlerdeki veya diş etleri ile ilgili problemler varsa bunların yan etkileri ve ortaya çıkabilecek diğer sorunlar ele alınır ve tedavi planı buna göre düzenlenir.

izmir gülüş tasarımı

estetik gülüş tasarım tedavisi

Hastalardaki sorun sadece diş ve diş etini kapsayan bir sorun ise tedavi birkaç haftada sonuçlanabilir. Ortodontik tedavi gerektiren hastalar da ise tedavinin tamamlanması kişinin durumuna göre 6 aydan fazla zaman alabilir.