Diş Kristali İzmir

Diş Kristali Nedir?

Dişlerin daha estetik ve dikkat çekici görünmesine önem veren kişilerin son yıllarda sık kullandığı bir yöntemdir. İzmir Diş pırlantası adıyla da bilinen diş kristalleri diş yüzeyinde ve gülüş estetiğinde farklılık yaratması ile çok beğenilen bir uygulama halini aldı.
Diş yüzeyine yapıştırıldıklarından sonra düşmeleri zordur. Düşen diş kristalleri de kolaylıkla yapıştırılabilir ve her yaştaki insanların rahatlıkla uygulayabildiği bir uygulama olması açısından avantajlı bir estetik diş hekimliği tekniğidir. Değişik büyüklük ve şekillerde diş kristalleri bulunakmaktadır. Dişin büyüklüğüne göre seçimi yapılabilir. Diş yüzeyine herhangi bir zarar vermediği ve ağız sağlığı için herhangi bir risk oluşturmadığı için kişiler gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Diş Kristalini Kimler Yaptırabilir?

Estetik diş hekimliğinin bir parçasını içeren diş kristali uygulaması her yaşta ve her dişe uygulanabilmektedir. Bu uygulama uzmanı diş hekimleri tarafından uygulanmalıdır. İzmir Diş kristali uygulaması yapılmadan önce ağız ve diş sağlığı sağlanmalıdır. Diş kristalleri beyaz dişler üzerine uygulandığında daha estetik bir görünüm kazandırır.

Bostanlı diş pırlantası

Diş Kristal Pırlanta uygulama izmir

Uygulama öncesi dişte var olan plaklar temizlenmeli, çürük oluşumu söz konusuysa tedavi ettirilmeli ve diş beyazlatma işlemi uygulanmalıdır. Diş diziliminin uygun olduğu ve yeterli ağız hijyeni bulunan hastalar bu uygulamayı yaptırabilir.

Diş Pırlantasında Hangi Tür Taşlar Kullanır?

Diş pırlantası uygulamasında kristal taşlar yerine farklı seçenekler uygulanılabilir. Diş pırlantasına göre daha uygun olan diş taşları kullanılabilir. Ancak yapıştırma işlemi ile uygulandıklarından dolayı yemek yeme sırasında düşebilir, yerinden çıkabilir.

Diş Kristali Uygulamasının Avantajları

Dişlerin görünümünde farklılık yaratmak isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulamadır.
Diş pırlantası uygulaması sayesinde:
Dikkat çekici bir gülüşe sahip olabilirsiniz.
Dişlerin görünümü daha estetik olur.
Diş beyazlatma işlemi gerektirdiğinden daha beyaz dişlere sahip olunur.
Özgüven yükselir ve kişi farklı bir görünüme sahip olur.
Kişisel imaj tamamlanır.
Daha rahat ve güzel gülebilirsiniz.

Diş Pırlantasının Dişe Bir Zararı Var Mıdır?

Diş yapısına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak aşırı sert yiyeceklerin tüketilmesi sırasında kırılması veya yutulması yönünden tehlike oluşturabilir. Özel bir bakım ihtiyacı gerektirmeyen bir uygulamadır, fakat uzman bir diş hekimi karşıyaka tarafından uygulanması gerekir. Diş hekimlerinin yapıştırıp uyguladığı diş kristalleri daha sağlıklı ve güvenilir niteliktedir.

Diş Kristali Tedavi Süresi

15-20 dakikalık kısa bir süreci kapsayan uygulama aşamasında törpüleme ve yapıştırma işlemi yapılır. Seans sonrasında günlük yaşam aktivitelerine dönülebilir. Uygulama süresi diş pırlantası yapılacak diş sayısına göre de değişmektedir.